SKANDIVÁVIE A USA
[8.11.2010]
Zítra odjíždím spolu se svým týmem na týdenní trénink na technickém sněhu do švédského Funäsdalenu. V porovnání s minulými sezónami jsme letes vyměnili Tärnaby za Funäsdalen a to z důvodu, že Funäsdalan letos nabízí výborné podmínky a 2 svahy vypreparované vodou, zatímco Tärnaby, položené podstatně severněji, zatím nemá dostatek sněhu a nejezdí. Z Funäsdalenu zamíříme do norského Geila, kde pojedu letošní první závody - jeden slalom a dva obří slalomy kategorie FIS. Bezprostředně po těchto závodech (22.11.) se přesuneme do Prahy - já letecky, můj tým autem a lodí a 24.11. spolu s tátou letíme do USA. V Americe pojedeme slalom Světového poháru v Aspenu a 4 kontinentální poháry (2 slalomy v Lovelandu a 2 obří slalomy v Aspenu). Domů dorazíme 4. prosince.
Rozhodli jsme se, podobně jako loni, nejet úvodní slalom Světového poháru ve finském Levi, vzdáleném mnoho kilometrů nad severním polárním kruhem. K tomuto rozhodnutí nás vedl fakt, že bychom museli cestovat buď 3 dny vkuse autem nebo vynaložit namalé náklady na letecký způsob dopravy (letenka do USA byla proti letence do Levi téměř zadarmo...). Do poslední chvíle jsme čekali, zda se závod nepřeloží do některého ze středisek v centrální Evropě, to bychom samozřejmě startovali.
Na závody už se moc, moc, moc těším a doufám, že se splní má očekávání. Nechci předbíhat, ale myslím si, že to bude dobrá sezóna nejen pro mě. Věřím, že se bude dařit celému českému týmu.
MUDr. Jaromír Canibal