MISTROVSTVÍ SVĚTA SCHLADMING 2013
[21.2.2013]

Když před několika lety FIS ohlásila, že se světový šampionát 2013 bude konat ve Schladmingu, řekla jsem tehdy své mladé kolegyni ze Slovenska, že se mi ten svah líbí a že bych si na něm chtěla zazávodit - byla to spíš hozená rukavice, trochu žert, ale byla to i myšlenka, se kterou jsem si později začala pohrávat. Tehdy, před 5 lety, jsem netušila, že tady budu na MS v roce 2013, v necelých 36 letech, reprezentovat naši zemi... Musím říct, že se mi tento světový šampionát opravdu moc líbil. Fantastická atmosféra, vše v jednom místě, cíl na miniaturním náměstí (což sice přinášelo nejen pozitiva), přes 30.000 diváků v cíli... S takovouto kulisou nezávodíme každý den a tak jsem si to snažila pořádně užít. Navíc to bylo už mé 10 (!) mistrovství světa v řadě. Jsem na sebe tročku hrdá, že se mi to tolikrát povedlo:) Nyní k výsledku: na startu bylo 139 závodnic a z tohoto pohledu jsem si vedla velice dobře - obsadila jsem 41. místo. Dle starých kritérií jsem tím vyjela pro české sjezdové lyžování startovní místo na ZOH v Soči, což je - nebo by byla - paráda. Nová kritéria pro přidělení startovních míst, ačkoliv do ZOH nezbývá už ani rok, nejsou naším olympijských výborem ještě zcela stanovená, tak uvidíme. Z hlediska mé osobní spokojenosti je to napůl. Na jedné straně to bylo celkem dobré, na druhé straně mám mnohem na víc. Objektivních i subjektivních příčin jsem si vědoma a budu na nich pracovat - sezóna ještě nekončí a ZOH v Soči se pomalu, ale jistě blíží. A já chci být na tento sportovní svátek připravená dobře.

Druhé kolo jsem absolvovala s televizní kamerou instalovanou v pásce brylí (černá tečka vedle mého levého oka). Foto při rozcvičení před 2. kolem.