Článek převzatý z webu Svazu lyžařů ČR
[20.7.2013]
Eva Kurfürstová dokončila vysokou školu s červeným diplomem
20.07.2013 
 
Tento týden byla členka reprezentačního týmu ČR, Eva Kurfürstová, slavnostně promována na Univerzitě Komenského v Bratislavě a získala tak magisterský titul v oboru trenérství, specializaci sjezdové lyžování. 
 
--------------------------------------------------------------------------------
 
„Skloubit vrcholový sport a studium nebylo jednoduché, předměty studia jsem si v rámci kreditového systému přesouvala tak, aby to bylo pro lyžování co nejoptimálnější. Po sezóně, kdy mají lyžaři přechodné období a chvilku volna, jsem okamžitě nastupovala do školy. Bylo potřeba absolvovat docházku, která i s individuálním studijním plánem byla z 50% procent povinná a samozřejmě další studijní povinnosti k získání potřebných kreditů. Odvedla jsem ale kus dobré práce, celé studium zvládla v řádném termínu 5 let. A protože jsem měla dobré studijní výsledky a u magisterských státnic excelovala, získala jsem červený diplom, což už je třešnička na dortu."
 
Protože chce naše dlouhodobá reprezentantka excelovat i v nadcházející sezóně na lyžích, vrhla se bezprostředně po státnicích, které se konaly na přelomu května a června, do tvrdého tréninku. Stihla absolvovat dva týdenní kempy na ledovci v Rakousku, kde byly výborné podmínky pro trénink. Během tréninků se potkala i s reprezentační kolegyní Martinou Dubovskou a otestovala nové lyže na příští sezónu. Sada 6 párů nových Fischerek na ni čekala už od poloviny dubna. Dvoje nové boty si vyzvedávala začátkem července. „Testování nového materiálu je vždy dobrou zkušeností a když všechno klape a materiál je dobrý, tak seznamování se s novými věcmi je pro tak zkušeného závodníka i velkým zpestřením. Letošní boty jsou beze změn, u lyží firma pracuje už minimálně půl roku na určitých změnách, jejichž výsledkem je ještě aktivnější chování lyží v oblouku, z čehož mám radost.“ Mezi dvěma lyžařskými kempy Eva zařadila týdenní kondiční soustředění na kolech, kde denně polykala desítky kilometrů v kopcovitých terénech a před pěti dny se vrátila z dalšího kondičního soustředění v západních Čechách. 
  

  
Eva Kurfuerstová (druhá zprava) s ternéry a kolegyní z reprezentace Martinou Dubovskou (foto: archiv Evy Kurfuerstové)
 
Nyní čeká naši reprezentantku, jejíž kariéru zdobí vítězství v Evropském poháru, 6 bodovaných umístění ve Světovém poháru, 10 účastí na MS a na dvou ZOH, další soustředění na ledovci v Rakousku. „Léto je letos pro lyžaře mimořádně příznivé, ledovce mají dost sněhu a výborné podmínky pro trénink. Těchto možností se chystám beze zbytku využít, udělám všechno pro úspěch v následující sezóně.“
 
Svaz lyžařů a speciálně celý Úsek alpských disciplín Evě k dosaženému studijnímu úspěchu moc gratuluje a těší se, že po konci aktivní kariéry (který je jistě v nedohlednu) bude vychovávat na našich svazích své budoucí nástupce a nástupkyně.
MUDr. Jaromír Canibal