NEJ sezóny 2007/2008

Je to má dosud nejlepší sezóna - 4x jsem bodovala ve Světovém poháru.

Během sezóny a přípravy na ni jsme najezdili: 40.000 km autem

Nejdále jsme byli: letadlem v USA (Aspen), autem za severním polárním kruhem ve Finsku (Levi). Jedna strana trvá 3 dny včetně trajektu.

Když v tréninku na ledovci testujeme lyže, manipulujeme s materiálem o celkové váze přibližně: 150 kg. (40-50 kloubových tyčí, aku-vrtačka + náhradní zdroje, klíč k zatáčení tyčí, časomíra, kamera, několik párů lyží...)

Nejlepší vysledek: 20. místo v SP v Aspenu, USA, 0,26s od 15. místa, 8. nejlepší čas 2. kola

Nejhezčí závod: SP Lienz, Rakousko. S číslem 60 jsem zajela 23. místo. Bylo zde fantastické, vůbec nejlepší, publikum celé sezóny - 20.000 lidí mě burácivě vítalo v cíli obou dvou kol. Kromě toho, že to byl můj nejkrásnější závod, to byl také můj nejnáročnější závod - velmi dlouhý (bez vteřiny minutové kolo) a profilem náročný svah (se změnami sklonu se měnil i směr svahu), led hladký jako na zimním stadioně (Na absolutním ledě se závodí ve SP běžně, ale toto byl extrém, který prověřil technické umění úplně všech. Výhoda - podmínky pro všechny téměř stejné), nejsložitěji vytyčená trať za celou sezónu. Navíc jsem mezi koly měla velmi málo času na regeneraci - startovala jsem v 11.30 a ve 12.00 už byla prohlídka tratě 2. kola a ve 13.00 start. Po závodě jsem byla  velmi, i když příjemně, vyčerpaná. Dost náročný je i závod v Aspenu, tam tomu výrazně přispívá vysoká nadmořská výška a časový posun.

Nejzklamanější, nikoliv však překvapená, jsem byla ze závodu v Mariboru. Bylo opět extrémní teplo +13 stupňů a trať tak byla velmi brzy obtížně průjezdná. Pro mé startovní číslo téměř neprůjezdná. Bohužel tento stav je v Mariboru pořád stejný a pravidelně se opakuje...

Nejsmutnější jsem byla na SP v Záhřebu. Dojela jsem totiž jen do 6. branky. Tentokrát jsem byla překvapená...

Nejšťastnější jsem byla kdykoliv jsem postoupila do 2. kola.

Už teď se těším na sezónu další. Věřím, že pozitivní zážitky ze Světových pohárů rozšířím.

Kondiční trénink

Základním předpokladem dobrých výsledků je výborná fyzická připravenost.

Trénuji 5x – 6x týdně a snažím se zařadit 10 tréninkových fází.

Sjezdařský trénink je pestrý, nejvíce se však zaměřuje na rozvoj síly, dynamiky a obratnosti.

Lyžařský trénink - 1 tréninkový den na ledovci

6.30 Budíček

6.45 Rozcvičení

7.00 Snídaně

7.30 Odjezd pod ledovec k lanovkám.

8.15 Otevření lanovek

9.00 Zahájení tréninku volnými jízdami mimo branky.

9.00 – 9.30 Trenéři staví trať. Vytyčení tratě obnáší: dopravu vlastních kloubových tyčí na svah, vyvrtání vrtačkou díry do ledu pro každou tyč a zašroubování tyčí.

9.30 – 12.30 Trénink v tyčích, 8 – 15 jízd dle intenzity, podmínek a potřeby. Trať se v průběhu tréninku opravuje, eventuálně 1x přestavuje. Několik jízd se natáčí na kameru, aby se mohl provést podrobný videorozbor.

12.45 Porada s vedoucím tratí ledovce, který přidělí místo pro trať na následující den.