VÝSLEDKY

Sezóna 2010/2011

Sezóna 2010/2011 byla pro mě i celý můj tým velmi náročná a hektická. Vracela jsem se po vážném zranění kolene a půl roční absenci na sněhu. Jezdit na sněhu jsme začali v červnu a trénovat v brankách v polovině září. Velkým pozitivem bylo, že koleno bylo ve vynikajícím stavu a ani jednou mě nebolelo. Do závodní sezóny jsem tedy vstupovala s nižšími objemy branek než obvykle, ale s pocitem, že jsem připravena dobře. V závodech však přišli velice nevyrovnané výkony. Když byly dobré podmínky (tvrdo – nejlépe led, rovná podložka bez koryt nebo hrudek, optimální viditelnost), jezdila jsem dobře a rychle – 15. a 16. místo v Severoamerickém poháru (Loveland, USA) začátkem sezóny. Když však podmínky optimální nebyly (rozbitá trať, koryta, zhoršená viditelnost), nebyla jsem schopná na trati riskovat a časy byly pomalé. Nedokázala jsem to vědomě ovlivnit, vycházelo to z podvědomí. Bohužel letošní sezónu byla extrémně teplá zima, prakticky celý prosinec, leden, únor se závodilo v neobvykle teplém počasí (skoro pořád bylo plus 10 stupňů) a tratě byly díky tomu v katastrofálním stavu. Bylo to pro mě hodně složité, protože výsledky, které jsem očekávala, se nedostavovaly. Nevzdávala jsem se však a po kratší pauze v lednu, jsem celý únor a březen při každé příležitosti tvrdě trénovala a dělala vše proto, abych podvědomý blok překonala. Koncem února, v podstatě už na MS v Garmischi, jsem postupně začala být schopna jít do risku i na rozbité trati. S každým dnem na sněhu se to zlepšovalo, až jsem začala riskovat za každých podmínek. V březnu jsem bodovala v Evropském poháru, velmi dobře jela SP ve Špindlu a stala se mistryní ČR ve slalomu.

Sezóna 2006/2007

Závodní sezóna 2006/2007 pro mě byla poněkud smolná, přestože měla velmi úspěšný a slibný začátek. Hned počátkem listopadu jsme odcestovali do Švédska, kde jsem na extrémně preparované pistě absolvovala velmi kvalitní trénink se švédským národním týmem. Odtud jsme se přesunuli na 1. SP do finského Levi. Zde jsem bravůrní jízdou bojovala o, dle mezičasu téměř jistý, postup do 2. kola. Ve spodní části trati jsem však chytila špicara a ze závodu musela odstoupit. O týden později jsem zvítězila v silně obsazeném závodě FIS ve Švédsku. Bodová hodnota tohoto výsledku byla 11 FIS bodů. Bezprostředně po té jsme odcestovali do ČR a hned na druhý den se přesunuli do USA, kde se jel SP v Aspenu. Byla jsem ve vynikající formě a tak jsem se startovním číslem 39 zajela výborný 24. čas a postoupila do 2. kola. Na trať druhého kola jsem vyrážela v pořadí sedmá a nebylo nic krásnějšího, než projet cílem a v tu chvíli vést závod. Nakonec jsem se posunula na 21. místo a získala 10 bodů do Světového poháru. V USA jsem se ještě výborně představila v závodě Severoamerického poháru, kde jsem skončila 9. Po návratu z USA jsem se však začala trápit. Nejezdila jsem sice špatně, ale už to nebylo tak výborné. K tomu se přidaly určité potíže s materiálem, které bylo potřeba urychleně řešit. Výsledkem toho byly sice stále dobré výsledky, které mě v tu chvíli však příliš neuspokojovaly. Evropské poháry jsem jezdila stabilně na 15. místě a ve Světových pohárech mi začaly postupy do 2. kol těsně unikat. (34. místo Kranjska Gora, 37. místo Val d´Isere, 38. místo Arber, 39. místo Zagreb) V tomto duchu se to neslo až do počátku února, kdy jsem onemocněla na MS v Are. První kolo obřího slalomu jsem ještě odjela, ale o všechny ostatní starty, především o oblíbený slalom, jsem přišla. Onemocnění trvalo déle než bych chtěla, na lyže jsem se poprvé postavila 9. března, po téměř měsíční pauze. Šlo to těžce, byla jsem vyčerpaná a v daný okamžik začala trochu ztrácet i motivaci. Pevnou vůlí a pílí jsem to  nakonec překonala a vrátila se. Na konci sezóny v dubnu jsem ještě velmi dobře sjela několik závodů.

Nejlepší výsledky sezóny: Světový pohár 21. místo slalom Aspen
                                       Severoamerický pohár 9. místo slalom Winter Park
                                       Evropský pohár 15. místo slalom Schruns
                                       Evropský pohár 15. místo slalom Courchevele
                                       Evropský pohár 16. místo slalom Schruns
                                       (více závodů jsem v kontinentálním poháru nejela)
                                      

 

Sezóna 2005/2006

Závodní sezóna 2005/2006 se stala díky vynikajícím výsledkům v Evropském poháru, zisku prvních bodů ve Světovém poháru a v neposlední řadě nominaci na ZOH do Turína nejúspěšnější sezónou v mé závodní kariéře. Pro příští sezónu jsem si vyjela startovní místo ve Světovém poháru jak ve slalomu (43. místo ve světovém žebříčku) tak obřím slalomu (3 body ve Světovém poháru).

 

OLYMPIJSKÉ HRY TURÍN

Olympijské hry v Turíně pro mě byly již druhé v pořadí, na které jsem se  ve své kariéře nominovala a to v disciplínách slalom a obří slalom. Nakonec jsem však startovala pouze ve slalomu, po kterém jsem se svolením Svazu lyžařů ČR a Českého olympijského výboru odcestovala na slalom Evropského poháru. 28. místo v olympijském slalomu hodnotíme jako velmi kvalitní výsledek a to především díky skutečnosti, že ženská světová slalomová špička je roztříštěná mezi mnoho zemí a tak v tomto závodě prakticky nebyla uplatněna redukce startujících závodnic.

 

SVĚTOVÝ POHÁR

Ve Světovém poháru jsem letos získala své vůbec první body, když jsem se 29. časem v obřím slalomu ve Špindlerově Mlýně probojovala s vysokým startovním číslem 66 do druhého kola. Ve druhém dějství jsem zajela 18. nejrychlejší čas a posunula o jednu příčku na konečné 28. místo.

 

EVROPSKÝ POHÁR

Rovněž zde jsem zaznamenala svou vůbec nejúspěšnější sezónu, když jsem premiérově zvítězila v závodě Evropského poháru. Krom toho jsem se umístila na 2. místě v Lenzerheide, 6. místě ve Flachau, 7. místě v La Plagne, 2x9. místě v Zoldo a Garmisch-Partenkirchen, 15. místě a 18. místě v St. Sebastian. S celkovým ziskem 344 bodů jsem obsadila vynikající 4. místo v celkovém hodnocení disciplíny slalom. Od 6. ledna do 23. února jsem tuto disciplínu vedla, ale o vedení a jak se později ukázalo i o konečné vítězství slalomu EP mě paradoxně připravila účast na ZOH v Turíně. Termín olympijských her časově kolidoval se závody EP a právě  v tomto období jsem klesla z 1. na 5. místo a do konce seriálu zbýval pouze jediný závod. Od zisku 3. místa mě nakonec dělilo pouhých 12 bodů. Přesto je 4. místo velkým úspěchem a nejlepším výsledkem českého závodníka v samostatné historii ČR.

 

POSTAVENÍ VE SVĚTOVÉM ŽEBŘÍČKU

S bodovou hodnotou 9,92 FIS bodů jsem 43. slalomářkou světa a druhým nejvýše postaveným Čechem. Světový žebříček čítá 5000 žen.

JEDNOTLIVÉ VÝSLEDKY¨

 

Evropský pohár

 

Lenzerheide, Švýcarsko          1. místo
Lenzerheide, Švýcarsko          2. místo
Flachau, Rakousko                6. místo

La Plagne, Francie                 7. místo
Garmisch, Německo               9. místo
Zoldo, Itálie                            9. místo
St. Sebastian, Rakousko       15. místo

CELKOVĚ                              4. místo (343 bodů)

 

Světový pohár

 

Špindlerův Mlýn                    28. místo

 

Olympijské hry

 

slalom                                 28. místo

 

Mistrovství ČR

 

slalom                                   2. místo
obří slalom                             3. místo

 

Mezinárodní závody FIS

 

Island                                    1. místo
Island                                    1. místo
Island                                    2. místo
Sarntal, Itálie                         2. místo

Tärnaby, Švédsko                  3. místo
Tärnaby, Švédsko                  3. místo

 

 

Nejlepší výsledky kariéry

Olympijské hry                 21. místo slalom Salt Lake City 2002
                                             23. místo obří slalom Salt Lake City 2002
                                             28. místo slalom Turín 2006


Mistrovství světa 2001       18. místo slalom

Mistrovství světa juniorů 1994       11. místo kombinace

Světový pohár       20. místo slalom Aspen 2007/08
                                  21. místo slalom Aspen 2006/07
                                  23. místo slalom Lienz 2007/08
                                  25. místo slalom Ofterschwang 2007/08
                                  28. místo slalom Reiteralm 2007/08
                                  28. místo obří slalom 2005/06
                                  31. místo slalom Lienz 2009/10
                                  31. místo slalom Ofterschwang 2000/01

Evropský pohár            1. místo 
                                         2. místo
                                         5. místo
                                    5x 6. místo 
                                    6x 7. místo
                                         8. místo
                                    4x 9. místo
                                         4. místo v celkovém hodnocení EP slalom 2005/2006
                                      12. místo v celkovém hodnocení EP slalom 2002/2003
                                       91 bodovaných umístění v EP

                                       

Mezinárodní závody FIS      75 vítězství
                                               128 umístění na stupních vítězů

Mistrovské tituly         7 x mistryně České republiky (1995, 1998, 2x 1999, 2000, 2002, 2011)
                                        7 x mistryně Polska
                                        3 x mistryně Slovenska
                                        2 x mistryně Slovinska
                                        vicemistryně Německa 
                                        4 x juniorská mistryně České republiky


Výsledky sezóny 2004/05

Závodní sezóna 2004/05 se značně zkomplikovala vleklým zraněním palce pravé nohy trvajícím od konce prosince do začátku března. Závodnice tak přišla o podstatnou část sezóny a mnoho závodů Světového a Evropského poháru. 9. března se po 10 denním tréninku vrátila na závodní svahy. Návrat a závěr sezóny se povedl v podobě stříbrné medaile z mistrovství ČR ve slalomu, vítězství finále Evropského poháru UNI - FIS a vítězné série v mezinárodních závodech FIS ve Skandinávii. Úspěchy na konci sezóny lyžařce zajistily dobrý základ pro nadcházející olympijskou sezónu, pro kterou je v předběžné nominaci na ZOH Turín 2006.


Jednotlivé výsledky

Mistrovství ČR Špindl. Mlýn      2. místo           slalom


Mezinárodní závody FIS

Aal, Norsko                                  1. místo            obří slalom

Albrechtice                                  1. místo            slalom

Špindl. Mlýn finále UNI EP         1. místo            obří slalom

Tärnaby, Švédsko                      2. místo            slalom

Špindl. Mlýn                                  2. místo            slalom

Aal, Norsko                                   2. místo           obří slalom

Aare, Švédsko                             3. místo            obří slalom

Aare, Švédsko                             3. místo            obří slalom

Tärnaby, Švédsko                       4. místo           obří slalom

Tärnaby, Švédsko                       4. místo           obří slalom

Špindl. Mlýn                                  4. místo           obří slalom

Zakopane, Polsko                       4. místo           slalom

MUDr. Jaromír Canibal